Єдина вінницька команда з американського футболу “Вінницькі вовки” у сезоні 2013 року планують виграти першу лігу чемпіонату України з американського футболу. Зараз хлопці проводять відбір у команду. Всі бажаючі можуть долучитися до ни.
Для того щоб потрапити у єдину вінницьку команду з американського футболу, потрібно лише важити більше 75 кілограмів і бути старшим 16 років. Ну, і звісно, бути готовим перемагати за будь-яких умов.
«Вінницькі вовки» виступають у першій лізі чемпіонату України. Всього таких команд в Україні є більше 20. Багато команд тільки починають розвиватися, тому навіть точну кількість команд в Україні назвати важко. – “Вишка” – це великі команди по 50-60 людей у кожній, – каже головний тренер ”Вовків” Євген Хомин. – Там близько шести-восьми команд цього року гратимуть. Вони грають у форматі 11х11 гравців. А перша ліга – це команди меншого складу, там той самий рівень організації, все те ж саме, просто інший формат – 9х9. У нашій першій лізі має бути вісім команд і можливо, буде дві конференції. Західна – це Ужгород, Львів, Рівне і, власне, Вінниця. Та Східна – Донецьк, Маріуполь, Южне, Павлоград. Є ще команди з Кіровограду, Ялти, Запоріжжя, які можливо гратимуть, а можливо – ні. Це ще під питанням.
Рвуться у чемпіони
Цього року у “Вінницьких вовків” мета – взяти чемпіонство першої ліги. Для цього їм потрібно укомплектовувати склад. Тоді команда зможе брати участь у вищій лізі. У січні почався набір гравців для сезону 2013 року.
– В команді зараз 25 гравців, а нам треба 50-60, – каже головний тренер команди Євген Хомин. – Кожен з нас платить членські внески. З них ми оплачуємо оренду поля, залу, виїзди, нове екіпірування та решту витрат. На рік 100 тисяч з головою вистачить, щоб купити нову форму, оплатити витрати на проведення ігор. Прийдуть ще гравці, будуть внески і з них ми можемо спокійно жити майже без підтримки. Ми ні від кого не залежатимемо і гратимемо у своє задоволення.
Самі по собі
Зараз у «Вінницьких вовків» спонсорів немає. Команда існує за рахунок членських внесків. Звичайно, це важко, адже команда хоче розвитися, і без серйозної підтримки це проблематично.
– Наш клуб існує ще з 1996 року і вважається одним з найстаріших клубів України, – каже капітан та президент клубу Олександр Білоконь. – Особисто я граю з 2001 року і обрав американський футбол тому, що це спорт для справжніх чоловіків, які не бояться синців та забоїв і хочуть проживати своє життя на повну силу. У нас в команді нема боягузів та ледацюг. Але в Україні поки що цей вид спорту не такий популярний, як звичайний футбол. Тут вся проблема в консервативності українців та несхожості правил звичайного футболу, тому людям важко перебудувати свої стереотипи.
Є навіть група підтримки
– Наша команда в сезонах 2011-2012 років виборола бронзові медалі в першій лізі чемпіонату України, – каже Олександр Білоконь. – Восени ми виграли турнір у Львові. На 2013 рік у нас дуже амбіційні плани. Ми провели реорганізацію клубу. Зараз навіть тренуємо дівчат у групу підтримки. Я думаю, нам під силу вибороти цьогоріч золото першої ліги.
Американський футбол обходиться дорожче звичайного.
Багато грошей іде тільки на форму, але її купують вже ті гравці, які спробували, що таке американський футбол і остаточно вирішили, що будуть займатися цим спортом. Новачкам не треба боятися, оскільки для них у нас є командна тренувальна форма, яку ми даємо безкоштовно, щоб вони відчули весь смак гри на собі. Для розвитку команди потрібні гроші, ми поступово обживаємося, але і від допомоги спонсорів та влади міста не відмовилися б.
Євген Хомин (25), граючий тренер “Вінницьких вовків”
– Тренування та ігри – це те, в чому я реалізую свій потенціал. Команда для мене – це друга сім’я, адже з цими людьми я йду в бій кожну гру. Постійно захищаю їх спини, а вони мою. В американському футболі немає місця слабакам та ненадійним людям. Це те, чим я хочу займатися в житті, це не просто хобі, а спосіб життя. Граю я дуже давно і ще жодного разу не пошкодував про свій вибір. Але, безумовно, це дуже важко – як фізично, так і фінансово. Тому що займатися треба п’ять разів на тиждень (три тренування в полі та два рази в тренажерному залі), а також доводиться тратити гроші на виїзди.
Правила гри у американському футболі
На полі від кожної команди грає по 11 чоловіків. Одна команда володіє м’ячем (нападаюча сторона) і намагається прорватися до воріт суперника, розігруючи комбінації. Суть їх – або пройти певну відстань на полі, або заробити очки. Щоб заробити очки, треба занести м’яч у зону противника, або зловити його там. Це називається тачдаун, і за нього зараховується шість очок. Також можна забити м’яч у ворота. За це команді нараховується три очки. Але ворота тут у вигляді рогатки і треба забити м’яч вище перекладини і між штангами. Це називається філдгол.
Друга команда – та, що захищається – намагається перешкодити противникам заробити ці очки, по можливості перехопити м’яч і таким чином перейти у напад.
У американському футболі дуже багато правил, найбільше серед усіх видів спорту. Правила зроблені для того, щоб вберегти гравців від можливих травм. Так, наприклад, не можна бити шоломом в шолом гравця, не можна хапати гравця за маску, не можна блокувати спину гравця і багато інших.
Тренери “Вінницьких вовків”:
Олександр – (063)430-80-45
Євген – (098)524-38-98

Джерело: 20minut.ua