Минулого місяця The National Association of Intercollegiate Athletics (NAIA), National Football League (NFL), та Reigning Champs Experiences (RCX) розпочали співпрацю щодо визнання жіночого флаг-футболу студентським видом спорту.

На сьогодні, за даними НФЛ, 15 коледжів вже взяли на себе зобов’язання розпочати роботу над студентськими програмами. Новий вид спорту створить можливості для стипендій серед дівчат, які почнуть змагатися навесні 2021 року.

«Ми щойно завершили 100 років футболу», – сказав виконавчий віцепрезидент НФЛ з футбольних процесів Трой Вінсент. «Тобто це приклад того, як можуть виглядати наступні 100 років футболу. Жінки тепер будуть не просто як вболівальниці, не як мами, які підтримують своїх дітей. Тепер дівчата справді зможуть змагатися і отримувати стипендію, як це роблять їхні брати та багато років робили їхні батьки».

NFL FLAG та RCX підтримуватимуть NAIA у розвитку інфраструктури ліги. NAIA каже, що це буде перше жіноче змагання з флаг-футболу, яким керуватиме колегіальна асоціація з легкої атлетики.

Нещодавно квотербек Seattle Seahawks Рассел Вілсон був призначений головою NFL FLAG, яка тепер є офіційною флаг-футбольною лігою NFL та найбільшою молодіжною футбольною організацією в США.

«Я дуже радий бути учасником цієї події», – розповідає Вілсон. «Партнерство з NFL, NFL FLAG та RCX, це дійсно захоплююче… Футбол стане світовим видом спорту, і він повинен бути чудовим видом спорту для жінок, і для того, щоб вони ставали лідерами у ньому. Це чудово, що ми розширюємо не лише гру, але й доступ всіх жінок до всіх видів спорту. Це революційно».

Тоні Харріс – грає в захисті в Central Methodist University, школи NAIA у Файетвіллі, штат Міссурі. Вона була однією з небагатьох жінок, яка змагалася з чоловіками на колегіальному рівні та проти них. У 2019 році Харріс стала першою жінкою, яка отримала повну стипендію з футболу, щоб зіграти на колегіальному рівні.

«Я думаю, це говорить про те, що майбутнє футболу – жіноче. Це говорить про те, що тепер жінки матимуть свій шанс», – розповідає Харріс. «Я б хотіла повернутися назад, у середню школу, щоб отримати спортивну стипендію, щоб грати у флаг-футбол, тому що це не лише відчиняє нам двері для змагань на міжвузівському рівні, це ще більше відчиняє двері для нового, для більшого, можливо, для того, щоб одного дня NFL розпочала роботу над WNFL… Для мене це так багато означає – мати змогу побачити, як дівчата нарешті отримають ті шанси, яких ми так довго хотіли».

Лаура Кортні-Тодд з 2000 року є спортивним директором в St. Thomas University в Майамі Гарденс, штат Флорида. Її школа буде однією з перших, де з’явиться жіночий флаг-футбол, тому що, за її словами, попит на нього існує.

«Я думаю, стало очевидним те, що жінки справді цікавляться спортом, і часто вони переходять з традиційного спорту саме на флаг-футбол. Тому ми бачимо такий великий потенціал у ньому» – говорить Кортні-Тодд.

Зараз створюються рекомендації щодо змагань та процедури старту для шкіл, які зацікавлені у закладанні жіночого футболу як змагального виду спорту. NAIA співпрацюватиме з NFL та RCX для визначення наступних кроків.

«Кажуть, що протягом двох-трьох років від 30 до 40 шкіл потенційно можуть бути залучені. Якщо це буде до 40 шкіл, які пропонуватимуть жіночий флаг-футбол, це десь від восьми до дванадцяти мільйонів доларів стипендій, що просто неймовірно», – сказав президент та генеральний директор RCX Ізелл Різ.

Різ – колишній гравець НФЛ, який вважає, що жіночий флаг-футбол може вирости до найвищих рівнів конкуренції – навіть до Олімпіади в майбутньому. Він каже, що саме спортсмени і надалі будуть рухати зростання спорту.

«Вони віддані, талановиті, захоплені спортом. Ви бачите всіх цих дівчат на полі. Я маю на увазі, ці дівчата справжні. Вони серйозно ставляться до цього. Їх пристрасть та енергія – це те, що рухає цей спорт».

Джерело: cnn.com