Минулої суботи, 3 серпня, у Вінниці відбулася перша у місті екологічна акція «Плогінг по-вінницьки», під час якої вінничани бігали, збирали сміття та ще й вчились його правильно сортувати. Саме команда з американського футболу «Вінницькі Вовки» дали «клич» і зібрали вінничан для суботніх прибирань.

Плогінг— це новий рух серед еко-активістів, під час якого окрім пробіжки чи прогулянки засміченими вулицями, бігуни беруть із собою пакет та під час заняття прибирають засмічену територію.

Як повідомляють організатори, на заклик відгукнулось близько сотні екосвідомих та активних громадян, яким за кілька годин вдалось прибрати парк «Бригантина», територію набережної та частину пляжу «Хімік». Євген Хомин, організатор екопробіжки, віце-президент СК «Вінницькі Вовки», каже, що вирішили влаштувати таку акцію саме у період міжсезоння, коли і футболісти, і черлідери відпочивають від матчів:

—  Ігор немає, і ми подумали, чому б не зробити щось корисне та приємне для нашого міста і нас самих? — каже Євген. — Це і прибирання, і допомога планеті і ще й фізичне навантаження. Крім того, що ми приберемо сміття, ми ще повирубуємо чагарники, щоб тут було комфортніше відпочивати після нас.

Як йдеться у сюжеті “UA:Вінниця”, до акції долучилися як самі “Вінницькі Вовки”, так і звичайні жителі міста, що дізналися про акцію з інтернету. Черлідерка з американського футболу Тетяна Бондар каже, що вперше почула про плогінг.

— У нас дуже гарне місто, але, на жаль, люди не дуже це розуміють і смітять не там, де потрібно, — каже черлідерка.  — Як виявилось потрібне тільки бажання — є дуже багато людей, які допоможуть, адже хочуть щоб наше місто було красивим. Просто потрібно дати клич і багато людей відгукнеться.

Як кажуть організатори, усім учасникам вдалося не тільки зібрати сміття, а ще його посортувати і здати на переробку. В цьому учасникам допомогли активістки із вінницької екологічної ініціативи «Eco Hope», які розповіли, як правильно збирати сміття для того, щоб в подальшому можна було використати вторинну сировину для переробки. Керівниця проєкту “Eco Hope” Марія Юзькова, яка цогоріч відкрила станцію сортування сміття у Вінниці, теж взяла участь у акції зі своєю командою:

— Ми попросили аби люди збирали окремо пластикові пляшки та скло, яке ми потім розсортуємо на кольори, — каже Марія.— А все інше, на жаль, піде на полігон.

Аби додати до традиційного європейського плогінгу щось своє, організатори зробили приємний бонус для всіх учасників акції та на завершення акції влаштували спортивні розваги та смачний пікнік. Кошти, отримані за здачу відходів, передадуть в одну з місцевих шкіл, де заплановано відкриття сортувальної станції. За словами організаторів, під час першого “Плогінгу по-вінницьки” вдалося зібрати:

  • 936 ПЕТ пляшок;
  • 108 бляшанок;
  • 1006 скляних пляшок
  • 600 кілограм сміття, яке не сортується.

Джерело: vezha.vn