3 червня у Вінниці пройшла екологічна акція «Плогінг по-вінницьки». Біля сотні жителів міста під час пробіжки прибрали сміття у парку  «Бригантина», територію набережної та частину пляжу «Хімік».

Ініціаторами екопробіжки стали учасники спортивного клубу «Вінницькі Вовки».

За словами організаторів концепт нового для України екоруху полягає в тому, що під час ранкової пробіжки або прогулянки люди збирають сміття, яке знаходиться на їхньому шляху, таким чином досягають одразу двох цілей – підтримують гарну фізичну форму та чистоту рідного міста.

“Зараз у нас міжсезоння, ігор немає, і ми подумали, чому б не зробити щось корисне та приємне для нашого міста і нас самих? На сьогодні плогінг вже є досить поширеним явищем у країнах Європи, і ми захотіли організувати щось подібне у Вінниці. Дуже задоволені, що так багато людей долучилося до нашої акції в плані участі та допомоги в організації. Хочемо щоб такі заходи ставали все частішими та якомога масштабнішими. Будемо працювати над цим!” – зазначив організатор акції, віце-президент СК «Вінницькі Вовки», Євген Хомин.

За кілька годин учасники екопробіжки не тільки зібрали сміття, а також посортували і здали його. В цьому учасникам допомогли активісти із вінницької сортувальної станції «Eco Hope», які розповіли як правильно збирати сміття для того, щоб в подальшому можна було використати вторинну сировину для переробки.

Під час акції зібрали 1006 скляних пляшок, 936 ПЕТ пляшок, 108 бляшанок та 600 кілограм сміття, яке не сортується. Кошти, отримані за здачу відходів, передадуть в одну з місцевих шкіл, де заплановано відкриття сортувальної станції.

Для всіх учасників акції організатори зробили приємний бонус по завершенню – спортивні розваги та смачний пікнік.

Джерело: vinbazar.com