У День Святого Валентина у Вінницькому обласному центрі служби крові відбулася регулярна акція «Поділися  кров’ю! Подаруй життя!». Її активними учасниками стали  молоді люди з ГО «Вінницькі вовки».

-Цей спортивний клуб – регулярний учасник донацій  у нашому Центрі, – зауважила заступник КНП «Вінницький обласний центр служби крові ВОР» Олена Зеленська.– По-перше, це молодь,  яка веде здоровий спосіб життя, з активною життєвою позицією. Подібні акції яскраво свідчать про підвищення громадянської свідомості у молоді, яка стає більш активною щодо донорства.

Для того, щоб було зручно і для донорів, і для працівників служби крові,  акція тривала протягом усього робочого дня.

Віталій (35 років) – донор зі стажем (більше 30 донацій), регулярно здає кров:

-Для мене донорство – це як приклад, благородна потреба. Важливо, щоб добрі справи творилися командно. Тому мета нашої команди – «Вінницьких вовків» – не тільки грати, розважатися, але й приносити користь суспільству.Насправді поділитися часточкою своєї крові – це те, що дійсно може врятувати чиєсь людське життя, і коли ти можеш це зробити – це важливо для мене. Та й навіть пояснюючи своїм дітям, що таку добру справу може зробити кожна здорова людина – також мотивує. І для усіх моїх колег по команді також.

Перш ніж приступити до власне процедури здачі крові, кожен з донорів був оглянутий лікарями центру служби крові, були проведені необхідні обстеження стану здоров’я.

До речі, щоб здати кров, потрібно:

  • Бути старшим за 18 років та важити понад 50 кілограмів.
  • Не вживати алкоголь за 48 годин до здачі крові.
  • Не вживати лікарські засоби – за 72 години (3 доби).
  • Не палити протягом 2 години до процедури та 2-3 години після.
  • Не вживати жирну їжу, молочні продукти за добу до здачі.
  • Мати при собі документ, що посвідчує особу.
  • Легко поснідати та випити до півлітра води або чаю.

Пам’ятайте! Одна донація крові може врятувати до 3 життів!

Джерело: vin.gov.ua