Вродливі дівчата, запальні танцювально-акробатичні виступи та бажання перемогти – наступної суботи, у День Європи у Вінниці, у місті відбудеться перший всеукраїнський чемпіонат серед груп підтримки команд з американського футболу з назвою “VINNYTSIA CHEER CUP”.

Участь у змаганнях візьмуть 8 команд черлідерів із різних міст України: Vinnytsia Wolves, Kyiv Patriots, Lviv Lions, Dnipro Rockets, Rivne Monarch Ladies, Bila Tserkva Hawks, Kyiv Cheer&Dance Academy та Vinnytsia Wolves Junior.

Тренерка групи підтримки Вінницьких Вовків та організаторка VINNYTSIA CHEER CUP Юлія Андріященко розповіла, що ідея влаштувати такий чемпіонат з’явилась ще минулого року.

– Тоді думали, що не впораємося з організацією проведення. Влітку з’їздили на літній фестиваль Z-Games, побачили на власні очі усю красу та необхідність проведення такого заходу, але з однією умовою – чемпіонат буде серед груп підтримки команд з американського футболу. Поясню чому: команди з якими змагалися – теж черлідери, але у них все ж інший профіль. Їх задача виступити з одним або двома номерами і чекати результатів змагання, ми ж звикли до трьохгодинного марафону під час гри: кричалки, станти, піраміди, танці і ріпли… І все це майже без перерви. Наша задача розважити публіку та підтримати команду на полі. Чесно кажучи, наші виступи і в танцях відрізняються від стандартної черлідерської програми.

Вінничанки запропонували проведення такого чемпіонату капітанам інших українських команд, якіпідтримали ідею. До речі, дівчата вже мають плани на майбутнє, зокрема, організувати спільний кемпінг та запросити професійних тренерів. На думку черлідерок, такий захід допоможе розвитку їхнього спорту.

– Ще одна причина, чому потрібно розвивати цей спорт, це той факт, що деякі команди почали виховувати підростаюче покоління в цьому напрямку. Потрібно показати дітям, що у їх спорті є майбутнє і власним прикладом довести наскільки це видовищно та цікаво, а головне – це виховує лідерські якості та впевненість у собі, – додала Юлія Андріященко.

Для чемпіонату розробили критерії оцінювання, які найвдаліше та найоб’єктивніше допоможуть обрати кращу групу підтримки. Оцінювати виступи будуть за трьома блоками критеріїв: «Техніка» (виконання стилю та навичок, виконання елементів, підтримки, станти, піраміди), «Хореографія» (складність, музичність, побудови, візуальні ефекти), а також «Оцінка програми в цілому» (загальне враження, синхронність, чистота виконання). Обирати переможців будуть судді з Федерації черлідингу та чирспорту в Україні європейського рівня.

За словами спіорганізаторки чемпіонату Людмили Грушко, команди-учасниці наполегливо готують феєричні номери, якими вражатимуть суддів та глядачів.

– Кожен виступ обіцяє бути яскравим та унікальним, адже черлідинг – це видовищний вид спорту, який поєднує в собі запальні танці, гімнастичні елементи та акробатичні трюки. Крім того, оригінальні костюми, мерехтливі помпони та сяючі усмішки більше 80-ти енергійних дівчат нікого не залишать байдужими.

Усіх вболівальників американського футболу та черлідингу запрошують у суботу, 19 травня, на стадіон Центрального міського парку. Початок змагань об 11:00.

Джерело: vezha.vn