У неділю, 16 травня, в Львові відбудеться чемпіонат «Суперліга-2021» з американського футболу. В змаганнях візьмуть участь чотири команди, серед яких і «Вінницькі вовки».

Цього року до вінницьких спортсменів приєдналися семеро легіонерів з різних куточків світу — Канади, США, Великобританії та Німеччини.

Журналісти «20 хвилин» дізналися, як спортсмени готуються до відкриття сезону та хто ці іноземні футболісти, які гратимуть за Вінницю.

Команда «Вінницькі вовки» підсилила свій склад сімома легіонерами з Європи, Канади та США перед самісіньким початком чемпіонатом України. Як зазначає президент Вінницької обласної Федерації Американського Футболу Євген Хомин, саме у Вінницю приїхала найбільша кількість запрошених іноземних гравців.

— Ми будемо грати проти місцевих «Левів» у Львові, окрім того будуть ще дві київські команди «Патріот» та «Слов’яни». Всі чотири команди приблизно на однаковому рівні і всі підсилені легіонерами цього року. В нас їх трішки більше, але це нічого не означає, бо сили рівні, — сказав Євген Хомин.

За його словами, підготовка до сезону триває надзвичайно активно і Євген Хомин вірить, що це будуть найпотужніші змагання за останні роки. Гравці з інших країн — перевага на суперниками, тому їх намагаються використати в грі якомога ефективніше.

— Семеро іноземців та тренер-американець, який вже другий рік поспіль тут тренує наших хлопців. Спільно ми проводимо колосальну роботу, яка дає хороші результати і тренування в нас відбуваються щодня, — розповідає Євген Хомин. — Ми активно готуємося до виїзду у Львів та домашніх матчів: аналізуємо противників, вносимо зміни  у наш ігровий склад та схеми.

Всі іноземці приїхали вперше у Вінницю, але наші «вовки» вже встигли потоваришувати. Євген розповідає, що один з легіонерів – англієць, колись грав з тренером Дейлом Хеффроном на чемпіонатах Європи.

За словами Євгена, сюди вони приїхали у ролі волонтерів. Займаються разом з нашими спортсменами і дуже хочуть отримати тренерський та ігровий досвід.

— Ті країни, звідки вони родом, ще в посиленому карантинному режимі і можливості взяти участь в змаганнях там немає, — каже Євген Хомин. — В нас вони пробудуть мінімум до літа.

Спортсмен Такуан Херві приїхав до нас з Детройту, штат Мічиган. Там він народився і виріс, а футболом почав займатися ще в третьому класі. Зізнається, що почувається благословенним, адже досяг такого рівня, що може грати на будь-якій позиції. У Вінницю приїхав, аби досягнути нового рівня, мріє стати чудовим футболістом та підтримувати дружні стосунки з українськими колегами.

— Я не маю великих спортивних досягнень, у нашій команді було занадто багато відомих імен. Мені дуже пощастило з можливістю грати за «Вовків», бо хлопці з моїх країв досить рідко отримують такий шанс, який випав мені. На жаль, часто хлопці з мого оточення скоріше отримають кулю у голову ніж такий шанс як є у мене, — розповідає Такуан Херві. — Багато людей сумнівалися в мені, казали, що я буду ніким і не вірили в мене. Але тренер Хеффрон повірив у мене! Я тут, щоб принести цьому місту перемогу в чемпіонаті і створити міцний братерський зв’язок зі своїми товаришами по команді.

А гравець з Великобританії Джей Сі Кларк грає в американський футбол з 11 років. Окрім того тривалий час займався регбі, легою атлетикою та багатьма іншими видами спорту.  Чоловік зазначає, що його дуже добре зустріли у Вінниці і підкреслює, що тут дивовижні люди. Від змагань він чекає лише перемоги.

— Мені пощастило грати в американський футбол у Великобританії, Фінляндії та Німеччині до прибуття сюди, і тепер я готовий допомогти команді виграти національний чемпіонат України, — запевняє спортсмен. — Для мене Україна – це яскраве і красиве місце, не надто тихе, але таке приємне. Це своєрідна перерва для мене після шумного та напруженого життя у Великобританії.

Вінниця чудово мене зустріла та прийняла, і люди справді дивовижні! Що стосується футболу, я очікую не менше, ніж перемогу в національному чемпіонаті.

Складнощів у спортсменів поки що не виникало, навіть мовний бар’єр хлопці зуміли подолати. В групах, де тренуються легіонери є хоча б один вінницький гравець, який володіє англійською і перекладає незрозумілі моменти іншим.

— Великий плюс американського футболу в тому, що вся термінологія англійською, тому в більшості випадків проблем немає. А якщо говорити про культурні відмінності, то вони, звісно є. Хлопці з Німеччини, Канади, Штатів дивуються, коли бачать бродячих собак, а ще дивуються, що поліція не пресує на кожному кроці і тут можна вільно дихати повітрям без маски. Для американців це справді дико, коли бачать поліцію, їх аж «передьоргує», — сміється Євген.

Варто зазначити, що американський футбол існує у Вінниці вже 25 років. Перші «Вовки» з’явились ще у 1996 році, однак через кілька років припинили своє існування. Відновлена команда розпочала свою діяльність у 2007 році. А вже 12 травня 2009 року офіційно зареєстрували спортивний клуб «Вінницькі Вовки».

— На сьогодні ми розвиваємо такі види спорту, як американський футбол, флаг-футбол, черліденг та лакрос. Учасниками клубу є більше 200 спортсменів, половина з яких – діти, — каже Євген Хомин.

Окрім «Суперліги-2021», що проводять у Львові вже цими вихідними, у вінницьких вовків буде ще чимало ігор. Далі графік матчів чемпіонату для вінницької команди виглядає так:

30 травня – «Вовки» – «Патріоти» (вдома)

12 червня – «Вовки» – «Слов’яни» (вдома)

26-17 червня «Слов’яни» – «Вовки» (на виїзді)

10-11 липня – «Патріоти» – «Вовки» (на виїзді)

24 липня – «Вовки» – «Леви» (вдома)

Джерело: vn.20minut.ua