Чотири місяці тому в місті над Бугом створили жіночу команду з американського футболу «Вінницькі вовчиці». Зрозуміло, це «молодша сестра» місцевої команди вищої ліги «Вовки».
Жодного фінансування у наших американських футболісток немає. Форма, спорядження, оренда поля тощо – за власні кошти. Дівчата грають виключно в безконтактний вид американського футболу – флаг-футбол.
Можливі травми не лякають
До складу «Вовчиць» входять дівчата і жінки віком від 16 до 26 років. Тренує жіночу команду Віталій Бурлак, який грав за «Вінницьких вовків» у 1998 – 2002 роках. А капітаном, лідером і «мотором» колективу є 23-річна Мирослава Ткачук. Вона закінчила школу № 1 в Козятині і Вінницький національний технічний університет. Наразі працює менеджером в одній з фірм і водночас активно займається спортом.
– Я тривалий час захоплювалася баскетболом. Коли ж півроку тому дізналася про жіночий американський футбол, перейшла на нього. Мені і моїм партнеркам по команді цей вид спорту дуже подобається. Тренуємося чотири рази на тиждень, – розповідає Мирослава Ткачук.
Незважаючи на відсутність контакту в грі, у «флаг-футболі» все одно бувають травми, а іноді гравцям дуже боляче після різких рухів. – Мусимо терпіти. Наприклад, у однієї футболістки з нашої команди переламані пальці на руці. Зараз ходить у гіпсі, відновлюється. Проте це не зупиняє нас, – наголошує Мирослава Ткачук.
– Щоб потужно вступити у гру і зменшити ймовірність травм до мінімуму, перед матчами виконуємо тривалу розминку. Це, зокрема, пробіжка і гімнастичні вправи. Родина Ткачуків позитивно ставиться до захоплення дочкою американським футболом.
До того ж Мирослава залучила до цього виду спорту і свого брата Богдана, який грає за «Вовків». Капітан «Вовчиць» пов’язує свою подальшу спортивну кар’єру з американським футболом, незважаючи на відсутність підтримки з боку місцевих спортивних чиновників. Мирослава Ткачук вірить, що з часом жіночий флаг-футбол стане популярним.
«Вовчиці» сильніше за «Бульдогів»
Десятого серпня у Вінниці, на стадіоні школи № 34, пройшов перший в Україні матч з жіночого американського футболу! «Вінницькі вовчиці» перемогли «Київських бульдогів» з великою перевагою – 38:18. З самого початку зустрічі наші дівчата почали переважати, і боротьба частіше точилася на половині поля гостей.
Незабаром «Вовчиці» почали методично набирати очки. Особливу роль у організації атак і захисту нашої команди відігравала досвідчена Мирослава Ткачук. Глядачі підтримували своїх гравців голосними вигуками. Матч складався з двох таймів, кожен по 20 хвилин. На полі (загальними розмірами 69 на 28 метрів) грали по п’ять футболісток – зрозуміло, без воротаря. А взагалі, до складу команди може входити до 18 гравців. Причому заміни (не більше семи в грі) можна робити без дозволу арбітра.
Головна задача нападників – занести м’яч (овальний, вагою трохи менше 400 грамів) до «гольової» залікової зони, за що нараховується шість очок. А ось за реалізацію стандартних положень дається лише два бали.
До речі, з метою унеможливлення непорозумінь, перед грою арбітр нагадав основні положення правил і киянкам, і вінничанкам. А для вболівальників працював коментатор, який пояснював (за допомогою мікрофону) все, що відбувалося на полі.
Приблизно через місяць «Вінницькі вовчиці» поїдуть до Києва. Там вони проведуть матч у відповідь з «Бульдогами». Суперників поки що вибирати не доводиться, адже жіночий американський футбол в Україні лише стає на ноги. Довідка Міністерством молоді та спорту України в 2013 році були затверджені «Правила спортивних змагань з флаг-футболу» (на основі міжнародних). Цей вид жіночого спорту прийшов зі США і останнім часом швидко поширюється в Європі.
У «флаг-футболі» немає жорстких силових прийомів і штовханини. Тому в нього грають без шоломів і нагрудних каркасів. Блокування, захвати і удари тут заборонені. В роті гравця мають бути боксерські капи, які захищають зуби від прямого попадання м’яча. Імітацією зіткнення є «прапорці» на поясі дівчат. Захиснику, щоб зупинити атакуючого гравця, достатньо потягнути за прапорець.
Джерело: 20minut.ua