Американський футбол останнім часом набирає обертів в Україні. Але тепер в нього грають не лише кремезні чоловіки, але й спортивні представниці прекрасної статі.
Минулого року в Україні були створені перші жіночі команди з прапор-футболу (безконтактної версії американського футболу) – «Вінницькі вовчиці» і «Київські бульдоги». Спочатку вони провели дві товариські гри, де обмінялися перемогами. Причому першу з них здобули наші землячки.
А сьогодні, 24 травня, розпочався перший жіночий чемпіонат України. Нашим «Вовчицям» протистояли столичні клуби «Бандитки» і «Бульдоги». Тур пропускав четвертий учасник чемпіонату України – «Мелітопольські лисиці» (Запорізька область). В останній момент відмовилася стартувати команда з Донецька «Блек-мамба», яка збиралася приймати гостей на нейтральному полі.
– Чемпіонат започаткувала Федерація американського футболу України. З часом він розширятиметься. Чекатимемо на участь клубу з Донецька; планується створення команд у Львові і Одесі, – розповіла капітан і тренер «Вінницьких вовчиць» Катерина Тетерук. Змагалися на пів-майданчика. Матчі складалися з двох 20-хвилинних таймів. У кожній команді – по п’ять виконавців. Також в гру постійно вступали численні запасні.
Щоб «завести» спортсменок і надихнути їх на видовищну гру, поєдинки супроводжувалися ритмічною музикою. Розібратися в перебігу подій на полі допомагав коментатор, який детально розбирав кожен епізод і по-дружньому хвалив учасниць за технічне виконання ігрових елементів.
Налаштовані тільки перемагати
В першому матчі зустрілися гості зі столиці. Поєдинок пройшов у приблизно рівній грі. І завершився перемогою «Київських бульдогів» над землячками -«Бандитками» з рахунком 40:38. В другому матчі «Бандитки», виснажені попереднім матчем на палючому сонці, зустрічалися з вінничанками. Господарки поля не залишили шансів столичним майстриням – 56:6.
Завершальний поєдинок туру був значно конкурентнішим. У ньому «Вінницькі вовчиці» вирвали перемогу над «Бульдогами» – 41:25. Таким чином наша команда вийшла в одноосібні лідери чемпіонату України.
Другий тур у Києві пройде сьомого червня – там змагатимуться «Бандитки», «Лисиці» і «Вовчиці». Завершальні тури заплановані на 21 червня (в Києві) і 12 липня (в Мелітополі).
За словами Катерини Тетерук, «Вовчиці» налаштовані тільки перемагати, для цього вони багато тренуються.
Засновники жіночого прапор-футболу
Команда «Київські бульдоги» першою в країні почала культивувати прапор-футбол.
– Серед наших небезпечних конкурентів у чемпіонаті відзначу «Вінницьких вовчиць», в складі яких є кілька дуже сильних футболісток. Вінничанки – молоді, сильні та швидкі, – розповіла гравець команди «Київські бульдоги» Аліна Телюк.
За словами Аліни Телюк, в Україні поки немає жіночої національної збірної з прапор-футболу. Але цей вид спорту досить розвинений в сусідніх країнах. – Наприклад, в Росії є дві ліги з прапор-футболу – Уральська і Московська. В Фінляндії жінки-аматорки грають в прапор-футбол, а професіоналки – в контактний американський футбол, як і чоловіки.
Існує Європейська федерація прапор-футболу, до якої входять федерації Польщі, Угорщини і деяких інших країн, – повідомила Аліна Телюк.
Тренування разом з чоловіками
Команда «Вінницькі вовчиці» існує вже рік. Вона була заснована за ініціативою чоловічого клубу «Вінницькі вовки», який постійно виступає в чемпіонаті України. В її складі – студентки і працюючі дівчата, школярок немає.
– Почати займатися прапор-футболом можна в будь-якому віці. І чим раніше, тим краще. На жаль, поки жодної підтримки з боку місцевої влади чи спонсорів «вовчиць» немає. Всі витрати – з власної кишені дівчат, – поскаржилася менеджер і гравець «Вінницьких вовчиць» Оксана Флоря.
Найстарша «вовчиця» – 25-річна Вікторія Ільченко – не раз змагалася з хлопцями і чоловіками. – Це було під час тренувань. Чоловіки-новачки спочатку практикуються з нами в «прапор-футболі», щоб опанувати технічні елементи, – відкрила секрет Вікторія Ільченко.
– В команді я майже з самого початку її заснування. Хоча я важу лише 46 кг, виконую певні функції на полі. Свої завдання мають і більш потужні, і швидкісні гравці.
Гравець команди «Вінницькі вовчиці» Ольга Завірюха раніше не займалася жодним видом спорту, лише тренувалася в спортзалі. – Торік я побачила «вовчиць» під часу оздоровчого забігу і вирішила спробувати свої сили. Відвідую тренування з американського футболу 3 – 4 рази на тиждень, а в разі поганої погоди займаємося в залі, – сказала Ольга Завірюха.
Довідка RIA
Прапор-футбол – різновид американського футболу, де заборонені жорсткі контакти і грають без традиційного захисту. Замість цього на поясі кріпляться два прапорці. В американському футболі для того, щоб зупинити гравця з м’ячем, використовується жорсткий контакт, а у прапор-футболі достатньо зірвати нападника прапорець. Силові зіткнення – випадкові, а для захисту спортсменки використовують капи. Шість очок зараховуються за занесення м’яча в залікову зону – «тачдаун». Після цього команда може отримати ще 1 – 2 очки за «реалізацію».

Джерело: 20minut.ua