Зараз «Вінницькі вовки» – це одна з найсильніших команд з американського футболу у Південно-Західному дивізіоні. В останній грі вінничани перемогли «Павлоградських мустангів» з рахунком 80:6. Попереду в них ще два матчі, і хлопці не збираються зупинятися на досягнутому.
У цьогорічному чемпіонаті «Вінницьким вовкам» залишилося зіграти ще дві гри з чотирьох. Поки що вони займають четверте місце з п`яти, але всі вже зіграли по три гри, а наша команда – лише дві. Зараз травмовані чотири основних гравці, і на виїзні ігри вони не поїдуть. Незважаючи на проблеми зі складом, капітан команди Олександр Білоконь впевнений у своїх гравцях і вважає, що команда має шанси на перемогу.
– Гра з «Дніпром» буде важкою, – говорить Олександр. – Вони чемпіони минулого року, у них сильна команда. У нас зараз травмовані два ключові гравці, і на гру не поїде стартовий квотербек. На їхньому боці минулорічне чемпіонство, а на нашому – жага до перемоги і бажання показати гарний рівень нашої команди. Тому ми сподіваємось на перемогу.
– Я граю в американський футбол давно, вже років десять чи 12, – говорить віце-президент клубу Євген Хомин. – Разом з нашим капітаном ходили ще до старих «Вовків» у дитячу секцію. Потім все розвалилося, і лише кілька років тому ми відновили команду. Серед вінничан про нас знають багато, через нас пройшло багато молодих спортсменів, ходили на тренування, але не лишалися в команді, бо важко грати і треба викладатися на тренуваннях більше, ніж деінде. Але й тих, хто на це згоден, лякає те, що у нас все за свій кошт і ніхто нас не фінансує. Проїзд, форма, екіпіровка, організація матчів – усе на плечах гравців. Важко, звісно, але всі дружні і веселі.
Дружні і веселі “Вінницькі вовки” Американський футбол – це справжнє шоу. В Америці в день проведення таких турнірів життя в містах завмирає – всі на стадіонах та біля телевізорів. В Європі цей вид лише набирає популярності, але вже зараз під час турнірів на стадіонах збираються десятки тисяч глядачів. «Вінницькі вовки» зараз активно завойовують серця вінничан, і на кожній їхній грі все більшає і більшає глядачів.
– «Вінницькі вовки» – це не просто команда, це наша маленька сім’я, – говорить наймолодший гравець, шістнадцятирічний Микола Пиндик. – Команда у нас хороша, і атмосфера дружня. Усі в команді одне за одного стіною. Усі хоробрі і хороші гравці. Для мене вони всі – з великої букви, і я радий, що можу брати приклад з таких людей.
Друге дихання команди
Незважаючи на те, що команда лише почала розвиватися, вона вже має багату історію. Перші «Вовки» були засновані у 1996 році Олегом Фіміним та Ігорем Авдєєвим. Тоді ж була створена Вінницька Федерація американського футболу. Команда не була професійною, і існувала за рахунок фінансування облради та допомоги з боку федерації, але показувала високий рівень і гарну гру. Через брак грошей у 2002 році «вовки» вже не змагались на офіційних турнірах. Змагання з американського футболу в Україні тоді припинилися взагалі. Відродження команди почалось у 2005 році. В той самий період створили Федерацію американського футболу України (ФАФУ). Через погане фінансування, не маючи змоги купити собі захисне обладнання, грали у флаг-футбол.
Після затяжної перерви, в 2006 році пройшов перший чемпіонат України з флаг-футболу, у якому «Вінницькі вовки» посіли друге місце. Відтоді американський футбол почав набирати популярності не лише в Україні, а й у Вінниці, що стало причиною для відновлення «Вінницьких вовків».
Друге дихання команді дали гравці колишніх “вовків” – Олександр Білоконь та Євген Хомин. Починаючи з 15 листопада 2007 року, у «Вінницьких Вовків» проходять постійні тренування у вихідні дні, на стадіоні Вінницького технічного коледжу. Цей день офіційно вважається днем відродження команди.
– Стосунки в команді дуже дружні, – говорить гравець «Вовків» Євгеній Корчун. – Колектив дуже згуртований, у такому вигляді спорту це дуже важливо, адже якщо немає взаємної довіри і розуміння, немає результативної гри. За всі п’ять років, що я в команді, згадується просто безліч яскравих моментів. Навіть кожне тренування по-своєму особливе, але найяскравішими є наші виїзди в інші міста. Це завжди дуже весело і приємно.
Грали “вовки” попервах без форми, бо нова коштує 300-400 євро, а стара загубилась. І враховуючи те, що великого досвіду у гравців тоді на було, грали вони на не пристосованих полях – травм у них було більше, ніж перемог.
Новий етап розвитку «Вінницьких вовків» почався після перемоги у кубку Південно-Західного дивізіону над досвідченими одеськими «Піратами». Наша команда перемогла одеситів з великим відривом, після чого домовилася з командою ужгородських «Карпатських ведмедів» про покупку вживаної форми. Грошей вистачило на 20 комплектів.
– «Вінницькі вовки» почали активні тренування і отримали можливість вийти на новий рівень. Раніше команда не мала можливості подати заявку на чемпіонат України. І лише 19 жовтня «Вінницькі вовки» вперше вийшли на поле і грали з командою з Києва – «Витязями» (тепер «Джетс») у омріяному чемпіонаті. А через місяць у Вінниці вперше проводився кубок України з аренабоулу.
Зараз у команді тренуються 24 гравці. Тренування проходять на стадіоні медколеджу. Після проведення «Аренабоулу-2008» розглядали питання про постійне проведення різноманітних змагань з американського футболу у Вінниці. В нашому місті можна проводити майже всі чемпіонати України. Поле в парку ім. Горького визнане найкращим в Україні для проведення аренабоулу та флаг-футболу. Поле стадіону «Локомотив» майже ідеальне для проведення чемпіонатів, але там є проблеми з трибунами.
В Україні поки що є шість команд з американського футболу. «Слов’яни» та «Джетс» з Києва, «Варяги» з Донецька, «Карпатські ведмеді» з Ужгорода, «Титани» з Севастополя та «Пірати» з Одеси. Відроджують також команди в Луганську, Дніпропетровську, Рівному, Харкові і створюють нові в Тернополі, Львові, Житомирі.
Довідка:
Флаг-футбол — різновид американського футболу, а точніше — його безконтактна версія. Мета гри така ж, як і в американському футболі — занести м’яч у залікову зону суперника. Основна відмінність – заборонені жорсткі контакти, спортсмени грають без захисної екіпіровки. Замість шоломів та каркасів на поясі гравця прикріплені два прапорці. І якщо в американському футболі для того, щоб зупинити гравця з м’ячем, використовується захват (жорсткий контакт), то у флаг-футболі достатньо зірвати з нього прапорець.
Американський футбол — командний вид спорту з м’ячем. Мета гри — просувати м’яч у бік залікової (або кінцевої) зони на половині поля суперника і заробляти очки. М’яч можна нести в руках, кидати та передавати товаришам по команді. Очки можна заробляти різними способами, включаючи занесення м’яча в залікову зону, успішний пас в залікову зону або забитий м’яч між стійками воріт (над поперечиною). Перемагає у грі команда, яка набрала більшу кількість очок по закінченню відведеного часу.
Досягнення:
1997 рік – 3 місце в Чемпіонаті України.
1998 рік – 2 місце в зимовому Чемпіонаті України.
2000 рік – 3 місце в Чемпіонаті України по арена футболу.
2001 рік – 3 місце в Чемпіонаті України по арена футболу.
2001рік – 5 місце в Чемпіонаті України.
2006 рік – 2 місце в Чемпіонаті України(флаг-футболу).
2007 рік – 6 місце в Чемпіонаті України(прапор-футбол).
2008 рік: 1 місце в Туринирі південно-західного дивізіону по флаг-футболу; 2 місце в Кубку федерації(формат 11х11); 4 місце в Кубку України(формат арена футбол8х8).
2009 рік -6 місце в Чемпіонаті України (вища ліга, формат 11х11).
2010 рік- 2 місце в кубку ODESSA BOWL 2010(формат арена футбол 8х8); 1 місце в неофіційному Чемпіонті України з флаг-футболу.
2011 рік – 3 місце в чемпіонаті України (1-а ліга, формат арена футбол)

Джерело: 20minut.ua