Понад сотня гравців американського футболу та їхня група підтримки організували прибирання кількох мікрорайонів Вінниці. Назвали це вінницьким плогінгом. Це шведський еко-рух, коли під час прогулянки чи пробіжки — люди беруть пакет і збирають сміття. Його започаткували у 2017 році.

До еко-руху вінничани долучалися разом з дітьми.

– У нас дуже гарне місто, але, на жаль, не всю люди це розуміють, бо кидають сміття не там, де потрібно, – говорить черлідерка спортивного клубу «Вінницькі вовки» Тетяна Бондар. – Я вирішила підтримати ініціативу своєї команди і долучитися до хорошої справи. Як виявилося, потрібно тільки бажання і багато людей готові допомогти, достатньо дати клич.

Організатор СК «Вінницькі Вовки», Євген Хомин каже, що вирішили провести цю гарну справу у міжсезоння, коли футболісти в основному без роботи:

– Вирішили провести корисну справу, пов’язану з фізичними навантаженнями. Плоггінг – це щось нове і цікаве. Окрім прибирання сміття ми трохи вирубали чагарників, – говорить Євген.

До плогінгу залучилися працівниці сміттєсортувальних станцій з Вінницького торговельно-економічного інституту.

– Тут серовина не дуже в придатному стані. У станцію, яка працює у нас, люди привозять сміття свідомо, приготовлене з дому – чисте і спресоване. Тому тут ми зараз сортуємо пластик, скло по кольорам. А все інше піде на полігон, – говорить керівниця проекту Марія Юськова.

Учасники еко-руху прибрали Бригантину, прилеглу до неї набережну і частину «Хіміка».

Джерело: misto.vn