А чи знаєте ви, що слово «донор» походить від латинського «donare», що означає подарунок або пожертвування? А що може бути кращим подарунком, ніж врятоване життя?

За статистикою, майже кожен четвертий житель України впродовж життя потребує лікування зі застосуванням засобів на основі компонентів крові. Тяжкі травми та операції, ДТП, АТО, важкі пологи, хірургічні операції – те, від чого не застрахований жоден із нас.

Тому напередодні Дня всіх закоханих спортивний клуб «Вінницькі Вовки» організовує традиційну акцію зі здачі крові і запрошує долучитись всіх охочих та небайдужих!

Коли?

12 лютого (п’ятниця)

О котрій?

У зручний для вас час з 8:00 до 14:00

Де?

Вінницький обласний центр служби крові (вул. Пирогова, 48)

Для здорової людини віком від 18 до 60 років кроводача абсолютно не шкідлива, а й й навіть корисна процедура. Регулярне донорство сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення.

Як здати кров?

  • Бути старшими за 18 років та важити понад 50 кг.
  • Не вживати алкоголь та енергетичні напої за 48 годин до здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не курити протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після.
  • Не вживати жирну їжу, в тому числі молочні продукти за добу до здачі.
  • Мати при собі документ, що посвідчує особу.
  • Легко поснідати. Перед здачею крові випити до півлітра води або чаю.
  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість) та якщо нещодавно хворіли на інфекційні захворювання.

Донорство завжди було проявом великої благодійності та високого людського гуманізму. Станьте рятівником і подаруйте шанс на одужання тим, хто цього так потребує!

Джерело: real-vin.com