За статистикою, майже кожен четвертий житель України впродовж життя потребує лікування зі застосуванням засобів на основі компонентів крові. Тяжкі травми та операції, ДТП, АТО, важкі пологи, хірургічні операції – те, від чого не застрахований жоден із нас.

     Тому напередодні Дня всіх закоханих спортивний клуб «Вінницькі Вовки» організовує традиційну акцію зі здачі крові і запрошує долучитись всіх охочих та небайдужих! Захід відбудеться 12 лютого (п’ятниця). Вінничан запрошують приходити у зручний час з 8:00 до 14:00 у Вінницький обласний центр служби крові (вул. Пирогова, 48).

За словами представників «Вовків», для здорової людини віком від 18 до 60 років кровоздача абсолютно не шкідлива, а й навіть корисна процедура. Регулярне донорство сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення.

Щоб здати кров, треба бути старшим за 18 років та важити понад 50 кг; не вживати алкоголь та енергетичні напої за 48 годин до здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не курити протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після; не вживати жирну їжу, в тому числі молочні продукти за добу до здачі. Необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу. Варто легко поснідати. Перед здачею крові краще випити до півлітра води або чаю.

Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість) та якщо нещодавно хворіли на інфекційні захворювання.

Михайло Шафір 

Джерело: noc-vin.org.ua