20 травня, на стадіоні у вінницькому центральному парку відбулись змагання з американського футболу та флаг-футболу в рамках спортивного фестивалю «Сила міст – 4» із нагоди відзначення Дня Європи у Вінниці.

Об 11:00 розпочались показові тренування з американського футболу, у яких загалом взяло участь 85 гравців.

Спочатку показові тренування відбулись серед дитячих команд, а вже згодом – майстер-клас показала доросла команда «Вінницьких вовків».

Флаг-футбол – це підвид американського футболу, який передбачає менше поле для гри та меншу кількість гравців на ньому, а також, як зазначають тренери, флаг-фтбол зазвичай набагато веселіший і більш дружній.

  • Дитячі команди «вовків» почали свої тренування минулого року, – каже Євген Хомин, президент клубу «Вінницькі вовки». – Щоб було цікавіше, ми запросили київську команду «Патріот», наших друзів. Сьогодні вони фактично не змагаються, а грають у товариському матчі. Мета – показати, яким може бути дитячий американський футбол. Це безконтактний вид спорту, відтак у нього можуть грати і дівчата, і хлопці. Тому переможцями можна вважати усіх.

Першими змагання відбулись між молодшими командами «Вінницьких Вовків» та гостями – київськими командами «Патріот». Загальним складом у 35 осіб юні футболісти змагались у своїх вікових категоріях: від 9-ти до 13-ти років та від 14-ти років до 16-ти.

Капітан молодшої команди Михайло Гусак каже, що діти охоче займаються і стараються рівнятись на «старших братів».

  • Це наша гордість, – каже тренер. – Дехто з хлопців взагалі грає свою першу гру, але всі тримаються достойно. Хлопці не пропускають тренування, стають кращими на очах. Ми налаштовані до гри із «Патріотами» серйозно, але дружньо. Я потім усім пообіцяв цукерки та морозиво, тож сподіваюсь, це заохочення зіграє свою роль.

«Вовченята» обох вікових категорій кажуть, що такий футбол їм подобається більше за «традиційний». Причиною є «цікавіші правила, і це популярно», – кажуть зокрема найменші футболісти і перериваються: на поле саме виходять «патріоти» і тут вже не до інтерв’ю.

Капітан команди, Михайло, гуртує хлопців навколо себе та дає настанови: грати без агресії, але впевнено; не літати бездумно по полю, але й не вовтузитись. Хлопці розуміюче дивляться на капітана, потім розбігаються по полю – починається гра.

Команди грають ще не зовсім впевнено і вірно, але без суттєвих порушень правил. Черлідерши середніх та молодших команд також ще не зовсім впевнено підтримують хлопців, і хвилюються.

Потім старша команда «Вінницьких Вовків» показала малечі майстер-клас з американського футболу. Команда поділилась умовно на два табори – тих, що нападають, і тих, хто захищається.

Старші «вовки» кажуть, що американський футбол для них – спосіб життя. «Я не уявляю, що я робив би без цього. Це весело, круто і м’язи сталеві стають», – каже один з футболістів і вертається на поле.

Черлідерши, які підтримують «вовків» також кажуть, що відколи вони стали займатись теж свого виду спортом, відчувають себе прекрасно.

  • Ми знаємо, наскільки важлива підтримка. Ми стараємось зробити наші виступи цікавими і енергійними, щоб хлопці бачили, що ми душею з ними. А їм бажаємо успіху повсякчас.

Фото Ольги Мірошниченко

Джерело: vezha.vn