Клуб з американського футболу «Вінницькі Вовки» відомий далеко за межами Вінниці та навіть України.

Наші футболісти успішно виступають на міжнародних турнірах, а цього року вінницькі юнаки в складі національної збірної дебютували на чемпіонаті Європи з флаг-футболу.

На цей цікавий вид спорту, а також на традиційний американський футбол і чирліденг  запрошують вінницьких юнаків і дівчат.

Про це «20 хвилинам» детально розповів віце-президент клубу «Вінницькі Вовки» Євген Хомин.

Загалом до клубу «Вінницькі Вовки» входить близько 200 учасників. Значна частина серед них – школярі. Євген Хомин повідомив, що у Вінниці тренування серед дітей повністю перейшли на флаг-футбол. Тобто на безконтактний різновид американського футболу. Нагадаємо, щоб зупинити гравця у флаг-футболі, достатньо зірвати у нього з пояса прапорець.

— Ми домовилися із тренерами всіх дитячих команд в Україні, що активно розвиваємо саме флаг-футбол. Адже це простіше і дешевше. До того ж із флаг-футболу проходять юнацькі чемпіонати Європи. Туди ми вже їздили і будемо далі виїжджати, — пояснив Євген Хомин.

Тренування з флаг-футболу проходять на стадіоні Вінницької школи № 35. Запрошують на них дітей від восьми років і до 17 років. Не лише із обласного центру, але й навколишніх населених пунктів.

Новачки  входитимуть до команд вікових груп U-9 (до дев’яти років) , U-11, U-13,U-15, U-17. Більш старші спортсмени тренуються разом із дорослими.

Для дівчат і дорослих

Набір дорослих спортсменів на американський футбол постійно відкритий. Хоча бажано, щоб дорослі початківці вже мали певний спортивний досвід і фізичну підготовку.

— Приймаємо до дорослої команди всіх охочих із 18 років. Безкоштовно надаємо ігрове екіпірування, як і у решті клубних секцій, —  каже Євген Хомин.

Водночас у клубі «Вінницькі Вовки» відбуваються й тренування дівчат. Їх запрошують на флаг-футбол.

— Будемо створювати вінницьку дівочу команду з флаг-футболу, яку готуватимемо на чемпіонат Європи. Тобто представниці прекрасної статі мають в клубі такі ж спортивні перспективи, як і юнаки, — пояснює Євген Хомин.

Жіноча команда із флаг-футболу «Вовчиці» також входить до структуру клубу. Нерідко дівчата навіть тренуються разом із чоловіками. «Вовчиці» не лише успішно грають в чемпіонатах України, але й їх незмінними переможницями!

Окремо в клубі «Вінницькі Вовки» відбуваються тренування з чирлідингу (груп підтримки команд). У дитячі групи запрошуються чирлідери віком від дев’яти років. Влітку вони тренуються на стадіоні школи № 35, взимку – в спортзалі.

Заняття для дорослих дівчат і жінок відбуваються в окремій групі. Вони активно підтримують наших «Вовків» і на домашніх, і на виїзних матчах.

Шахи на футбольному полі

Яку користь приносять заняття американським футболом і флаг-футболом?

— Американський футбол – це нестандартний вид спорту, який розвиває логічне мислення. Він в першу чергу командний. Тому стимулює дисциплінованість і зіграність членів команди. В інших ігрових видах більше імпровізації. А у американському футболі в першу чергу має значення злагоджена робота колективу у грі. В США про наш вид спорту кажуть, що це «шахи на полі»! Кожен гравець виконує свою роль. А тренер добре розуміє, які у нього є «фігури»-футболісти. І ставить перед ними відповідні завдання, — пояснює Євген Хомин.

Також американський футбол – видовищний, динамічний і атлетичний спорт. Він сприяє розвитку швидкості, спритності, маневреності тощо.

— А флаг-футбол взагалі рекреаційне заняття, це спорт для всіх. Він набагато менш травматичний, ніж будь-який інший вид спорту. Приміром, ніж звичайний футбол, баскетбол чи гандбол. Адже у флаг-футболі заборонені будь-які поштовхи і удари. За все це судді жорстко карають і штрафують, — продовжує віце-президент «Вовків».

Раніше «Вовки» ще культивували незвичний для України лакрос. Це заокеанська гра, де потрібно ловити м’яча сіткою на довгій ручці. Зараз цього немає.

Де займатися?

Тренування з американського футболу і флаг-футболу, а також чирлідингу відбуваються на стадіоні Вінницької школи № 35.

Довідки за телефонами: (098)-524-38-98 – віце-президент клубу «Вінницькі Вовки» Євген Хомин, флаг-футбол, американський футбол), 093-970-54-72 (Ірина Паламарчук, чирлідинг), 073-064-17-51 (Катерина Тетерук, жіночий флаг-футбол).

Джерело: vn.20minut.ua