25 січня представники п’ятьох клубів зібралися в Києві та обговорили плани на 2020 рік. «Молотобійці» (м. Київ), «Вовки» (м. Вінниця), «Азовські Дельфіни» (м. Маріуполь), «Орли» (м. Здолбунів) і «Спартанці» (м. Дніпро) представили свої пропозиції та ідеї. Про найголовніші з них — читайте далі.

Перший в історії України юнацький міжнародний турнір

Команди ДЮЛАФ ставлять високу планку на 2020 рік — проведення в Києві Міжнародного турніру з американського футболу в категорії Ю17. У змаганнях візьмуть участь чотири клуби: два українські — «Молотобійці» і «Вовки», а також команди з Польщі й Угорщини.

Єдині цикли набору гравців і підготовки команд

Клуби вирішили відтепер синхронізувати свою роботу. Хоча й у різних містах, але діятимуть вони разом, згуртовано. Представники одностайно погодили синхронізацію річного циклу набору нових гравців у команди, а також етапів ефективної підготовки спортсменів до ігрового сезону.

«Це надважливий крок вперед. Усі команди будуть розпочинати підготовку до сезону, грати, входити в міжсезоння, проводити набори до команд, йти на канікули в один і той же період», — пояснює нововведення Михайло Герасимчук, Президент ДЮЛАФ.

Це нововведення означає, що на початок ігрового сезону клуби Ліги мають бути однаково добре підготовлені й укомплектовані. Юнаки по всій Україні тренуватимуться за визначеною разом, найефективнішою моделлю, розвиватимуть свою фізичну форму та ігрові навики. А на змаганнях — показуватимуть ще більш видовищну гру та визначатимуть, хто тренувався найбільш ретельно.

Підвищена увага до документації та організації

Нововведення чекають і на регламенти змагань, щоб вивести організацію матчів на якісно вищий рівень. Обов’язковими стануть відео- і фотозйомка, передача матеріалів у ДЮЛАФ. Підвищуються вимоги до документації, оновлення інформації про гравців, чітко визначаються строки її подачі та можливості внесення змін. Вимоги до організації матчів (якість стадіону, медичний супровід тощо) також будуть чітко прописані у регламентах чемпіонатів і турнірів ДЮЛАФ.

«Сам підхід до змагань, які будуть проводитися під егідою ДЮЛАФ, буде схожим. Адже ми завжди вимагали від команд дотримуватися певних умов. Але цьогоріч ми збільшуємо вимоги до підготовки та здачі протоколів, контроль за медичними дозволами. Так ми намагаємося залучити всі клуби до професійного підходу до спорту», — говорить Михайло Герасимчук.

Стабільний календар змагань

Окрім турніру, календар змагань 2020 року буде не менш насиченим, ніж попередній. За словами Президента ДЮЛАФ, збільшення кількості команд у Лізі дає можливість проводити повноцінні турніри та Чемпіонат України, і це позитивна динаміка:

«Якщо у вікових категоріях Ю15 і Ю17 у нас представленні 2–3 команди зі «старої гвардії», то вже у віковій категорії Ю13 за певних умов можуть взяти участь 7 команд».

У 2020 році клуби ДЮЛАФ візьмуть участь у таких заходах:

  • Ю17: товариські ігри, чемпіонат, міжнародний турнір;
  • Ю15: товариські ігри, чемпіонат України;
  • Ю13: чемпіонат України, міжнародні товариські ігри;
  • Ю11: чемпіонат України (флаг-футбол);
  • усі категорії: зимовий турнір із флаг-футболу.

Також представники клубів обговорювали навчальні можливості — як тренувальні «табори-кемпи» для спортсменів, так і семінари для суддів, тренерів, персоналу клубів.

Введення єдиної реєстрації гравців

Серед планів — створення на базі ДЮЛАФ єдиної бази гравців, оперативне внесення інформації, збір і оприлюднення індивідуальної статистики спортсменів.

Представники піднімають питання перспективи формування Національної юнацької збірної України, її навчання та активної участі на міжнародній арені.

Михайло Герасимчук запрошує до співпраці всі українські клуби:

«Ми відкриті для всіх, адже основною метою для нас є розвиток дитячо-юнацького американського футболу. Діти та юнаки — майбутнє цього виду спорту в нашій країні!»

Наступну конференцію ДЮЛАФ планує провести в середині березня. На ній клуби мають відзвітувати про результати набору гравців, узгодити списки гравців і обговорити поточні запитання. Адже попереду — визначний сезон!

Джерело: dulaf.org.ua